• Sezon: Zima 2016
  • Dzień: 16.02.2016, Wtorek
  • Godzina: 20:20

Ta ostatnia minuta…

O krok od sprawienia małej niespodzianki byli zawodnicy OMEGA PHARMA. I chociaż ostatecznie ulegli WEDLOWI 2:4, mogą być zadowoleni ze swojej postawy.

WEDEL do spotkania przystąpił ze wszystkimi najsilniejszymi działami. Na boisku pojawili się między innymi Piotr Jabłoński, Damian Postek czy Marcin Rogowski. Naprzeciw nich stanął stary znajomy, Krzysztof Wilkowski, który jeszcze niedawno przywdziewał koszulkę WEDLA. W pierwszych fragmentach spotkania żaden z zespołów nie zdołał osiągnąć wyraźnej przewagi, choć nieco więcej pracy miał golkiper OMEGA PHARMA. I to właśnie on został pokonany jako pierwszy – w 15. minucie przewinienia dopuścił się Wilkowski, a rzut karny na gola zamienił Jabłoński.

Wydawać by się mogło, że WEDEL po „napoczęciu” rywala będzie miał już z górki. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna – to OMEGA PHARMA postawiła twarde warunki i zaczęła strzelać. Najpierw Mariusz Pełka doprowadził do wyrównania, a następnie Artur Adamiec dał tej drużynie upragnione prowadzenie. OMEGA PHARMA nie zdołała jednak dowieźć zwycięstwa do końca. Ba, nie była nawet w stanie wywalczyć choćby remisu mimo prowadzenia do ostatniej minuty. Wtedy właśnie, w ciągu 60 sekund, WEDEL trzykrotnie pokonał bramkarza – dwukrotnie stało się to udziałem Piotra Jabłońskiego, a jedno trafienie dorzucił Rafał Piątek i trzy punkty powędrowały na konto WEDLA.

Zawodnik meczu: Piotr Jabłoński [WEDEL]
Lider drużyny „słodziaków”. Umiejętnie poprowadził swoją ekipę do wygranej, a dwukrotnie zachował zimną krew, pewnie wykorzystując rzuty karne.