• Godzina: 19:30

ACER - GAMEKIT.com 6:10 (1:6)

FINAŁ o VII miejsce

Dobre zakończenie dla Gamekit.com

Trochę radości na koniec rundy zimowej dali swoim fanom zawodnicy Gamekit.com. Po zaciętym meczu pokonali rywali z Acera, kończąc ostatecznie rywalizację w ELIT III Lidze na siódmej pozycji.

Potyczkę lepiej rozpoczęli granatowi - po wymianie kilku podań do siatki rywali trafił Przemysław Jasik. Ledwo jednak spece od sprzętu komputerowego wznowili grę, tak dokładnym dograniem popisał się nowy nabytek w ich składzie Tomek Jankowski, że Grzegorz Pudło nie mógł nomen omen spudłować. Był to niestety ostatni miły moment dla Acera w pierwszej połowie -  chwilę później Gamekit.com przejął inicjatywą i nie zamierzał jej oddawać. Pierwszy cios zadał Igor Radomski, poprawił dwukrotnie Artur Łabanowski, a dzieło zniszczenia przed przerwą dokończył wspaniałym strzałem w same „widły” Piotr Łukasiewicz. Zdobywanie kolejnych skalpów ułatwiał im fakt, że nieobecny był podstawowy golkiper rywala, Damian Szmagliński, ale 6:1 do przerwy  dla Graczy i tak było nokautem.

Po zmianie stron obraz spotkania nie uległ większym zmianom - pierwszą bramkę po wznowieniu gry zapisał na swoje konto Jasik. Uspokojeni takim obrotem spraw i wysokim prowadzeniem gracze w granatowych koszulkach rozluźnili nieco szyki, co dwukrotnie w krótkim odstępie czasu wykorzystał Pudło, z rzutu karnego nie pomylił się również Sałasiński i strata Acera na dziesięć minut przed końcem zmalała tylko do trzech trafień. Podrażnieni gracze Gamekit.com solidnie wzięli się jednak do roboty, i nie odstawiali przy tym fuszerki. Ładnie z rzutu wolnego przycelował Damian Sikora, a sprawę ostatecznie rozstrzygnęli Jasik z Łabanowskim - najpierw pierwszy podał i drugi strzelił, a chwilę potem nastąpiła zamiana ról. W ostatnich sekundach meczu akces na listę strzelców zgłosił jeszcze, wykorzystując zbytnie rozluźnienie rywali, Piotr Panasiuk, ale w końcowym rozrachunku nic to już nie zmieniło, i to jego drużyna musiała z ulicy Zbaraskiej wracać na tarczy.

Gamekit.com wygrał ostatecznie 10:6, rewanżując się tym samym za porażkę z fazy zasadniczej i zapewniając sobie siódme miejsce w tabeli ELIT III Ligi na koniec tej rundy.

Zawodnik meczu: Przemysław Jasik [Gamekit.com]
Wraz ze swoim kolegą z drużyny Arturem Łabanowskim poprowadzili Gamekit.com do zwycięstwa. Dynamiczny, energetyczny i z dobrym snajperskim nosem.