• Dzień: 09.06.2016, Czwartek
  • Godzina: 21:05

Pewne zwycięstwo

Mocnym akcentem zakończyli fazę zasadniczą wiceliderzy z Sollers Consulting, efektownie rozbijając aspirującego do pierwszej czwórki beniaminka z TNS Polska.

Wciąż toczy się walka o czwarte, ostatnie premiowane awansem do play-offów miejsce w ELIT V Lidze. W czwartek bardzo przybliżyć się do niego mogli gracze TNS Polska, ale w starciu z pewnymi już awansu zawodnikami Sollers Consulting ponieśli bolesną porażkę.

Na pierwszego gola w tym starciu musieliśmy czekać do 9. minuty. Chwilę wcześniej faulowany był w polu karnym TNS Polska Jaime González García, a noga - w idealnej sytuacji rzutu karnego - nie zadrżała Maciejowi Janikowi. Ekipa w niebieskich strojach kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, a zastępujący w bramce Mateusza Szablaka João Tomaz nie miał wiele pracy. Przed przerwą „Konsultingowcom” udało się jeszcze trzykrotnie umieścić piłkę w siatce. Nie do powstrzymania był Janik, który dołożył gola na 2:0, a przy kolejnych dwóch - Marcina Kubika i Pawła Sucheckiego - asystował. Po koncercie gry seledynowo-niebiescy prowadzili do przerwy 4:0.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli reprezentanci TNS Polska. Dwie minuty po wznowieniu gry akcję Karola Kaczorowskiego na bramkę zamienił Piotr Podolski, ale był to tylko jednorazowy zryw, gdyż tego wieczoru dominacja ekipy w niebieskich trykotach nie podlegała dyskusji. W 28. minucie ładnym, minimalnie niecelnym, uderzeniem z dystansu popisał się dawno niewidziany Jaime, a chwilę potem piłkę w stylu Thomas Gravesena odzyskał Janik, popędził na bramkę i technicznym strzałem nie dał szans Marcinowi Kulikowi. Janik zapisał na swoim koncie również szóstą tego wieczoru bramkę dla Sollers Consulting, ponowie skutecznie i pewnie egzekwując rzut karny za zagranie ręką Tomasza Gąsińskiego. Ostatecznym popisem siły wiceliderów była sama końcówka spotkania, gdy w ciągu kilkudziesięciu sekund zawodnicy z ulicy Koszykowej dwukrotnie, niczym na karuzeli, zakręcili obrońcami biało-różowych, a po rozklepaniu defensywy rywali z najbliższej odległości pakowali futbolówkę do siatki. Drugie trafienie Podolskiego, zdobyte w ostatniej akcji meczu, nie miało już żadnego znaczenia.

Ostatecznie Sollers Consulting przekonująco wygrało 8:2 i możne zafundować sobie tydzień odpoczynku przed rundą finałową. Z kolei TNS Polska, jeśli chce zmieścić się w czołowej czwórce, musi w dwóch najbliższych spotkaniach zgromadzić co najmniej cztery punkty. Wiele wskazuje na to, że sprawę ostatniego premiowanego awansem miejsca rozstrzygnie bezpośrednie starcie TNS Polska z SAP.

Zawodnik meczu: Maciej Janik [Sollers Consulting]
Klasa, spokój, umiejętności. Kolejny już raz wybrany zawodnikiem meczu i nie ma w tym żadnego przypadku.