• Poziom: ELIT V liga
  • Dzień: 05.05.2016, Czwartek

Zastój w interesie

Wciąż nie mogą ruszyć z zera handlowcy z Selito.pl. Tym razem musieli uznać wyższość Sollers Consulting.

Choć osłabiony nieobecnością swoich hiszpańskich strzelb Jaime Gonzaleza Garcii i Victoria Holgado Díaza, zespół Sollers Consulting uznawany był za faworytów starcia z Selito.pl, mając w pamięci ich efektowne zwycięstwo z poprzedniej kolejki. Zawodnicy z ulicy Koszykowej szybko osiągnęli optyczną przewagę, choć długo nie byli w stanie udokumentować jej golem. Wreszcie ta sztuka, po dużym zamieszaniu w polu karnym Selito.pl, udała się w 11. minucie Damianowi Wlizło. Także w przypadku dwóch kolejnych goli, autorstwa Bartosza Illukiewicza i Macieja Janika, piłka w siatce lądowała dopiero po dobitkach. Na trzy trafienia Sollers Consulting ich rywale odpowiedzieli tylko raz - w ostatnich sekundach pierwszej połowy akcję Kamila Żochowskiego wykończył Michał Pliżga i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:3.

Losy meczu wciąż były otwarte, ale gdy ciężar gry na swoje barki wziął po wznowieniu Maciej Janik defensorzy Selito.pl mogli poczuć się jak na karuzeli. Widać, że dla tego zawodnika efektowy i skuteczny drybling nie stawowi żadnego problemu, podobnie jak mocny strzał z dystansu. A gdy znajdzie się z piłką w pobliżu bramki przeciwnika, najczęściej kończy się tym, że drużyna przeciwna musi wznowić grę od środka. Szybkie trzy gole Janika między 23. i 29. minutą wyprowadziły jego ekipę na komfortowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. „Konsultingowcy” mogli wygrać wyżej, ale na swoim wysokim poziomie bronił zwinny jak kot Aleksander Kwacz, albo brakowało im koncentracji w klarownych sytuacjach, jak wtedy gdy Marcin Kubik trafił w poprzeczkę stojąc kilka metrów od linii bramkowej. Ostatecznie do hat-tricka Janika jedno trafienie dorzucił jeszcze w końcówce Jan Bielawski, a chwilę wcześniej bramkę na otarcie łez dla Selito.pl wywalczył, po dobrym rozegraniu rzutu rożnego, Mariusz Zagajewski.

Sollers Consulting wygrało ostatecznie 7:2 i zapomniało już chyba o wstydliwym pogromie z kolejki. Pozostające z zerowym dorobkiem punktowym Selito.pl może poświęcić cały następny tydzień na przygotowania do kolejnego meczu - 16 maja z TNS Polska.

Zawodnik meczu: Maciej Janik [Sollers Consulting]
Technika użytkowa, ogromny luz w dryblingu, fantazja pod bramką przeciwnika - był prawdziwą zmorą dla obrony Selito.pl