• Sezon: Wiosna 2017
  • Poziom: ELIT II Liga B
  • Dzień: 21.06.2017, Środa

Doświadczeniem wygrywają kolejny mecz

To miał być łatwy mecz dla drużyny specjalistów od wdrażania ubezpieczeń. Tydzień temu SOLLERS CONSULTING niespodziewanie, ale zasłużenie wygrało z liderem. Grając z teoretycznie lepszym zespołem szybko zmienili taktykę, w ten sposób odebrali rywalom większość atutów. Defensywny styl gry okazał się strzałem w dziesiątkę, zapewnił ekipie Granatowych trzy punkty. Tym razem ich umiejętności miała sprawdzić ekipa specjalistów od wentylacji, która zamyka tabelę. Ale ambitni gracze VENTURE Industries ani myśleli o obronie wyniku.

Zaczęło się dość niespodziewanie, już w 1. minucie gospodarze musieli wyjmować piłkę z siatki. Ładna, niemal książkowa akcja, szybka wymiana piłki między dwoma zawodnikami w białych strojach zakończyła się zdobyciem przez nich bramki. Lewą stroną boiska, Karol Szustakiewicz zagrał do niepilnowanego Macieja Błońskiego, a ten strzałem w lewy róg umieścił piłkę w siatce. Granatowi niemal natychmiast zmienili taktykę, by nie dać się zaskoczyć rywalom.

Jak grać, żeby wygrać gospodarze pokazali kilka minut później, kiedy ich dwójkowe rajdy kończyły się bramkami. W 5. minucie sygnał do ataku dał Paweł Krysa, jego indywidualna akcja prawą stroną boiska mogłaby być akcją meczu. Strzałem w długi róg, niemal z końcowej linii boiska, zaskoczył bramkarza rywali. Zaskoczenia nie kryli koledzy z drużyny.

Minutę później goście już prowadzili. Akcję lewą stroną przeprowadził Hubert Pietras, podał piłkę na środek pola karnego do nadbiegającego Mateusza Piechowiaka, ten mając przed sobą bramkarza nie dał golkiperowi rywali najmniejszych szans na obronę. Dwie strzelone bramki zmobilizowały Konsultantów do kolejnych akcji. Na zdobycie trzeciej bramki potrzebowali zaledwie dwóch minut. Jalme Gonzales Garcia idealnie podał z rzutu wolnego do niepilnowanego Marcina Kubika, ten strzałem z lewej nogi tuż pod poprzeczkę zdobył gola. W 11. minucie goście chcieli przeprowadzić szybką kontrę, ale Jalme odebrał piłkę obrońcy i mocnym strzałem sprzed pola karnego zaskoczył bramkarza rywali. Goście odpowiedzieli jedną udaną akcją, w 13. minucie szybka kontra prawą stroną boiska, podanie na środek do Karola Szustakiewicza, który z bliska niemal do pustej bramki nie dał szans bramkarzowi. 4:2. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu gry Klimatyczni robili co mogli, by zdobyć kolejne gole, ale rywale byli tego dnia lepsi. Grali spokojnie, wyprowadzali kontry, cały czas kontrolowali przebieg meczu. Do swojej zdobyczy bramkowej dołożyli jeszcze dwa trafienia, na listę strzelców wpisali się Jalme Gonzales Garcia w 31. minucie po błędzie obrońców rywali i Michał Średnicki w 38. minucie po indywidualnej akcji lewą stroną.

Zawodnik meczu: Jalme Gonzales Garcia [SOLLERS CONSULTING]
Dyrygent. Cały czas, niczym trener, mobilizował kolegów do lepszej gry. Doskonały przegląd i czytanie gry. Strzelił dwie bramki, wypracował gola koledze.