(2:3)
  • Sezon: Wiosna 2018
  • Dzień: 17.05.2018, Czwartek

Bankowcy przeciwstawni do czasu

Faworyt spotkania GETIN NobleWIKTOR wydawał się być oczywisty w postaci tych drugich. Jednak przez większość czasu gry wynik nie był rozstrzygnięty. Strzelanie błyskawicznie rozpoczął Adam Białapko, celnie kopiąc w długi róg. Nie upłynęło zbyt wiele minut, a wyrównał Tomasz Pochwatka. Niebiescy sprawiali wrażenie, jakby jednobramkowe prowadzenie im odpowiadało, ale tylko kiedy je tracili, to pokazywali sportową złość. Damian Kozicki przypomniał rywalom, kto będzie rozdawał karty w meczu. Jednak po błędzie Kontenerowców po raz kolejny wyrównał Paweł Matras. Kolejne przodownictwo w meczu „WIKTORom” natychmiast dał Oleg Lewicki, ustalając tym samym wynik do przerwy.

Trzy minuty po antrakcie był trzeci (!) remis. Gola strzelił dobrze grający Paweł Matras. Wynik co prawda brzmiał 3:3, ale widać było, że w bardzo dużej mierze zależy on od skuteczności liderów ligi. Ta, poprawiła się w końcowych fragmentach pojedynku. Prawdziwą goleadę rozpoczął celnym wykończeniem kontry Damian Kozicki. Po dwie bramki zdobyli Adam Jurek i Adam Białapko, który skompletował hat-tricka. Swoje trafienie zanotował także kapitalnie grający Mateusz Leszek.

- kolejny znakomity występ całego WIKTORa, który wygląda, jakby znów mógł dużo namieszać w lidze
- z kolei przed szereg wysunęli się Adam Białapko oraz Damian Kozicki
- wykorzystanie przez Bankowców do granic możliwości swoich szans na wyrównany rezultat (do czasu)
- świetny występ Pawła Matrasa, a także Kacpra Dragona między słupkami

- pozwolenie ze strony zwycięzców na bliskość rywali, jeśli chodzi o wynik, ale również do czasu

Zawodnik meczu: Mateusz Leszek [WIKTOR]
Znakomicie dogrywał piłki do swoich kolegów. Wzięły się z tego trzy asysty. Był bardzo dynamiczny, obecny zarówno w akcjach ofensywnych, jak i defensywnych. Dołożył także gola. Brawo za świetny występ!