• Poziom: ELIT V Liga
  • Dzień: 24.09.2018, Poniedziałek
  • Godzina: 22:20

Ciężarówy górą w hicie dnia

Na deser poniedziałkowych zmagań przy Konwiktorskiej w towarzystwie nieprzyjemnej jesiennej aury, czekał na nas ciekawie zapowiadający się pojedynek Grupy DBK ze STANLEY B&D. Nie rozpoczął się on najlepiej dla tych pierwszych, ponieważ samobója strzelił Przemysław Magnuszewski. Nie minęło jednak 60 sekund i wyrównał Arkadiusz Kwiatkowski. Obie ekipy nie chciały dać uciec rywalom choćby na kilka minut, czego kolejnym dowodem była 13. minuta. Na gola Pawła Jatczaka błyskawicznie odpowiedział Jacek Białas. „Śrubokręty” chyba za mocno ucieszyły się trafieniem na 2:2, gdyż natychmiast z rzutu rożnego „Biało-Niebieskich” na ponowne prowadzenie wyprowadził Paweł Jatczak.

Potyczce towarzyszyło sporo ładnych akcji z szybką wymianą piłki i pomimo naprawdę złej pogody i coraz późniejszej pory spotkanie oglądało się bardzo dobrze. O dramaturgię można było być spokojnym, bo w 25. minucie na 3:3 strzelił Kuba Śmiarowski. Kilka chwil później do głosu znów doszedł Paweł Jatczak. 35. minuta była chyba kluczowa dla losów meczu. Wówczas w świetnej sytuacji Szymon Świątkowski uderzył w słupek. Z kolei po chwili Przemysław Magnuszewski ustalił wynik rywalizacji.

- w dużej części akcji było widać, że zawodnikom nie jest obca technika
- bardzo dobra gra całej Grupy DBK
- niewiele gorzej wypadli oponenci, np. Kamil Karczewski między słupkami czy Paweł Nowak w polu

- niewielkie przestoje w grze

Zawodnik meczu:
Paweł Jatczak [Grupa DBK]
Występ w stylu Krzysztofa Piątka. Mało widoczny, tym bardziej z piłką daleko od bramki rywala. Jednak jeśli tylko dostał futbolówkę w korzystnej sytuacji, to nie istniało dla niego pojęcie niewykorzystanej okazji. Hat-trick i asysta to świetne liczby. Brawo.