(2:3)
  • Poziom: ELIT IV Liga
  • Dzień: 25.10.2018, Czwartek

Bazyliszek królem!

Wspaniałe zawody, prawdopodobnie najbardziej trzymające w napięciu w dotychczasowej edycji ELIT IV ligi! Takie widowisko, ze zwrotami akcji, pięknymi rajdami, zwodami, interwencjami oraz 11 golami zaserwowali nam gracze Leaseplan oraz Lionbridge.

Mecz szybko otworzył dla Leasingowców Piotr Zawadzki, po podzaniu Pawła Warmińskiego. Natępnie widzieliśmy wiele pojedynków, grę na 2-3 kontakty, akcje oskrzydlające oraz skuteczne interwencje. W 9. min. wyrównał Mateusz Jakubiec po rajdzie Dominika Rajcy i mecz zaczął się od nowa. Gdy w 12. min Kamil Bazyl dał prowadzenie, trzy minuty później nadchodziło wyrównanie (Kamil Sulisz do Kamila Prokurata). Zacięty bój w pierwszej odsłonie domknął redaktor Michał Jelonek. Naprawdę świetnie oglądało się to wartkie spotkanie.

Po zmianie stron niesamowitą robotę wykonali Biało Pomarańczowi, którzy pomiędzy 26, a 28 min. odwrócili prowadzenie po drugim trafieniu gracza meczu oraz premierowym Felipe Lunelliego. Przy golu wyrównującym w rolę asystenta wdał się uznany golkiper Lwów, rzadko mylący się Wojtek niefortunnie podał pod nogi Kamila i remis stał się faktem. W chwilę później trafia Włoch i mamy 4:3 i emocje rozpalały. W 31. min. "Bazyliszek" skompletował hat-trick, a w 36. min dał czwartego gola Samochodziarze witali się z kompletem punktów. Nie docenili jednak technicznie usposobionych graczy Lionbridge, którzy zdołali jeszcze zaaplikować Mirkowi Grzegorkowi dwa trafienia, przez co końcówka byłą nie lada ciekawa. Brawa dla obu zespołów za stworzenie niezapomnianych emocji!

- wartkie, żwawe tempo bez przestojów
- fenomenalny dzień Kamila Bazyla
- aż pięciu graczy Lwów na liście strzelców

- brak podziału punktów (byłby najsprawiedliwszy)
- zbyt proste dwa błędy (asysty) Wojtka Ziętka

Zawodnik meczu: Kamil Bazyl [Leaseplan]
Talent czystej wody, to wiemy od dwóch lat kiedy dołączył do reprezentacji Samochodziarzy. Zachwycał zawsze i w każdym meczu, najczęściej jednak czegoś brakowało, a to słupek / poprzeczka, a to bramkarz miał dzień konia lub ktoś inny dołożył większą cegłę niż on. Jeśli nie będzie znikał w meczu z radarów na 5-7 minut i utrzymania stan koncentracji to będzie najlepszy co tydzień. BRAWO!