2
(1:1)
  • Dzień: 29.10.2018, Poniedziałek

Chemicy w Top 4

Pierwsze spotkanie ostatniej kolejki fazy zasadniczej ELIT I Ligi pomiędzy SIKA Poland, a BTB miało bardzo duży ciężar gatunkowy (szczególnie dla tych pierwszych). Świadomi stawki „Złocisto-Krwiści” za sprawą zejścia na lewą nogę i skutecznego strzału Pawła Wąsa wyszli na prowadzenie. W pierwszej odsłonie brakowało w niektórych akcjach celnego kluczowego podania, albo wyjścia na pozycję, ale nie w 17. min. Wtedy to, w stylu Luisa Suareza z El Classico wyrównał Sebastian Frączak.

Chwilę po przerwie niespodziewanie to BTB objęło prowadzenie. Piotra Sztandura pokonał Marcin Górski. Chemicy kilka minut później wyrównali po rzucie rożnym. Podanie Karola Bujalskiego już drugi raz w meczu na gola zamienił Paweł Wąs. W 32. min. sam Karol po strzale z ostrego kąta dał swojej ekipie wynik 3:2. Przewaga SIKI w drugiej części gry została jeszcze udokumentowana trzecią bramką Pawła Wąsa. W końcówce Chemicy nie mieli większych problemów z dowiezieniem ważnej wygranej. Jak się później okazało, te trzy punkty zapewniły im miejsce w Grupie Mistrzowskiej ELIT I Ligi.

- spotkanie rozgrywane w niezłym tempie
- bardzo dobry występ Karola Bujalskiego (gol i dwie asysty) i Mateusza Mazurka, od którego biła waleczność na „Zielonej”
- SIKA Poland jeszcze nigdy w historii swoich występów w ELIT Lidze nie była w takiej czołówce

- fragmentami brakowało ciekawych sytuacji podbramkowych

Zawodnik meczu: Paweł Wąs [SIKA Poland]
Nie ma wątpliwości, że Paweł robi różnicę w grze Chemików. Najbardziej namacalnym tego dowodem była pierwsza bramka. Później dołożył jeszcze dwie, a przy czwartej zaliczył asystę. Niezbędny w tym spotkaniu dla drużyny.