• Poziom: ELIT Szóstki III liga
  • Dzień: 27.01.2015, Wtorek
  • Godzina: 20:30

BBA wygrywa po wyrównanym spotkaniu

Chyba nikt nie spodziewał się, ile emocji przyniesie spotkanie II kolejki III ligi ELIT Szóstek pomiędzy BBA i WEDLEM. Oba zespoły przystąpiły do meczu opromienione zwycięstwem w premierowej kolejce, i oba miały apetyt na dopisanie do swojego konta pełnej puli punktów. Ostatecznie trzy oczka powędrowały do BBA, ale mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty.

Zwycięzcy meczu ruszyli do ataku już od pierwszego gwizdka sędziego. W trzeciej minucie potężną bombę odpalił Kamil Korab, ale świetnie w bramce WEDLA spisał się Cezary Sowiński. Minutę później był już jednak bezradny. Błąd obrońcy bezlitośnie wykorzystał niezawodny Hubert Grzywacz. Za chwilę było już 2:0, a jeszcze przed przerwą podanie Marcina Bargiela na bramkę zamienił wspomniany już Korab. Do przerwy było więc 3:0 i nikt nie mógł przewidzieć, jak rozwinie się to spotkanie.

Cztery minuty po wznowieniu gry zrobiło się już 3:2! Niesamowity wręcz zryw ekipy WEDEL, trafienia Piotra Jabłońskiego i Marcina Rogowskiego, w tym drugie po niesamowitej dwójkowej akcji… BBA poczuło oddech rywali na plecach! Zawodnicy w czarnych trykotach nie zamierzali jednak bronić wyniku i po chwili prowadzili już 4:2 po drugiej bramce Kamila Koraba. W 30. minucie dwukrotnie trafił jeszcze niesamowity w tym spotkaniu Hubert Grzywacz i wydawało się, że już nic złego nie może się przytrafić drużynie BBA. Wtedy jednak do akcji znów powrócili gracze WEDLA. Błyskawiczna odpowiedź Grzegorza Krawczyka i Marcina Rogowskiego spowodowała, że zrobiło się 6:4. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem kapitalną bramkę zdobył Piotr Jabłoński. Jego uderzenie niemal zerwało siatkę bramki strzeżonej przez Kamila Wojdynę! Aż szkoda, że sędzia musiał wreszcie odgwizdać koniec spotkania, bo takich emocji dawno nie byliśmy świadkami!

Po dwóch meczach zespół BBA z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli, natomiast WEDEL z dorobkiem trzech oczek plasuje się na trzeciej pozycji.