(1:0)
  • Sezon: Wiosna 2015
  • Dzień: 23.04.2015, Czwartek

Górą pomarańcze

Mecz rozpoczęła drużyna LeasePlan. Pomarańczowi od razu ruszyli do ataku dominując rywala. SAP zamknięty na własnej połowie nie miał zbyt dużo do powiedzenia. Jedyne co im pozostawało, to sporadyczne kontry, które nie przynosiły jednak oczekiwanych rezultatów.

Przejęcie inicjatywy, wysoki pressing i szybka bramka strzelona przez Karola Sokalskiego dała pomarańczowym trochę spokoju w grze i możliwość układania lepszych akcji w ataku. Przez dłuższą część gry informatycy nie potrafili wyjść z własnego pola karnego, ale bronili się dzielnie. Nie udało się LeasePlan zdobyć drugiej bramki. Ich ustawienie z przodu było dobre, brakowało jednak zdecydowania przy kończeniu akcji.

Końcówka tej połowy należała do drużyny w białych trykotach. Udało im się odwrócić szalę na swoją stronę. Tym razem to oni zamknęli pomarańczowych w defensywie i raz za razem uderzali na bramkę rywali. Jednak świetne ustawienie w obronie i dobrze grający dziś Michał Janikowski nie dali sobie wbić piłki między słupki.

W taki oto sposób do przerwy utrzymał nam się wynik 1:0. Chwila na ochłonięcie i ustalenie taktyki na drugą odsłonę spotkania i wracamy na boisko.

Po gwizdku gra wydawała się bardziej wyrównana niż wcześniej. Oba zespoły potrafiły wypracować sobie dobre okazje do zdobycia goli. Najlepszy zawodnik tej części gry? Oczywiście Paweł Warmiński. Pewny w obronie i dobrze wychodzący do przodu. Udało mu się strzelić dwie bramki zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo.

Pierwsza bramka strzelona po świetnym odbiorze w obronie - przebiegł całe boisko i pewnie umieścił piłkę tuż obok słupka bramki. Druga po perfekcyjnym podaniu Grzegorza Rozłuckiego pomiędzy dwóch defensorów. Sam na sam - nie mógł się pomylić. Drużyna SAP za dużo kombinowała w ofensywie. Na takim boisku wystarczą dwa szybkie podania i strzał, nie można zbyt długo prowadzić piłki, bo łatwo o stratę. Udało im się jednak zdobyć dwa gole, nie dało to jednak nawet remisu. Mimo wszystko należą im się brawa za grę, widać że jest to o wiele lepszy zespół niż wcześniej. Z niecierpliwością czekamy na następne mecze w wykonaniu obu ekip!