• Godzina: 20:35

BAYER - EUROVOLT 8:7 (3:2)

Mecz o I miejsce

Złoci chłopcy Farmacji

Takie mecze przechodzą do historii jako te, które ojcowie opowiadają dzieciom, a one słuchają z ustami otwartymi w minie zdziwienia. To starcie miało wszystko, aby być wielkim finałem ELIT III LIGI, wiele goli, jeszcze więcej emocji i rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach.

Obie drużyny znając rangę tego spotkania chciały już od początku ustawić grę pod swoje dyktando. W pierwszych minutach lepiej udało się to Farmaceutom, którzy już po 4 minutach prowadzili 2:0. EUROVOLT, który do tego meczu miał fenomenalną passę bez porażki, nie zamierzał odpuszczać i robili wszystko, aby wyrównać. I tak przez cały mecz, gdy Różowe Pantery trafiały do siatki, ich rywale odpowiadali doprowadzając do remisu. Na boisku mierzyły się ze sobą dwa genialne ofensywne duety Sulej-Magda oraz Świerzyński-Sieciechowicz, oba zabójczo skuteczne kreowały ofensywne poczynania swoich zespołów. Trzeba też jednak wspomnieć o świetnych 3 ostatnich minutach meczu w wykonaniu Rafała Matczuka, który w tym czasie trafił do siatki i zaliczył dwie asysty.

Gdy w 40. minucie na świetlnej tablicy mieliśmy wynik 7:7 i wszyscy szykowali się do rzutów karnych. Tomasz Magda przechwycił futbolówkę od rywala i ruszył sam na sam z Maciejem Kołakowski, panowie niczym bokserzy głęboko spojrzeli sobie w oczy, ale jeden z najskuteczniejszych bramkarzy w lidze musiał uznać wyższość Tomasza i tym samym wręczyć złote medale ekipie BAYER!

Farmaceuci przeszli niezwykłą transformację, z miernej drużyny z początku sezonu w złotą maszynę do zwyciężenia, która stworzyła i wygrała znakomite show.

Zawodnik meczu: Tomasz Magda
Autor hat-tricka i najważniejszego gola w całym sezonie, z boiska schodził w glorii najskuteczniejszego asystenta i króla strzelców.