• Sezon: Zima 2016
  • Dzień: 27.01.2016, Środa
  • Godzina: 19:00

Hossa dla giełdowców

Pięć minut zajęło zawodnikom IRGiT TGE zdobycie dwóch bramek w starciu z COMPENSĄ. Jak się okazało, taka strata podcięła skrzydła ubezpieczeniowcom, którzy ostatecznie polegli 3:6.

Strzelanie już po czterech minutach gry rozpoczął Piotr Listwoń. Zawodnik IRGiT TGE zdecydował się na uderzenie z własnej połowy i zrobił to niezwykle precyzyjnie – piłka wpadła do siatki tuż obok słupka. To dodało giełdowcom sporej pewności siebie i już minutę później na tablicy widniał wynik 2:0, a autorem równie pięknego trafienia, choć tym razem z woleja, okazał się Marcin Zadrożny. Dwubramkowe prowadzenie przyniosło ze sobą komfort i luz w boiskowych poczynaniach giełdowców. COMPENSA starała się znaleźć sposób na przełamanie żelaznej tego dnia defensywy IRGiT TGE, ale w pierwszej połowie było to zadanie ponad jej siły. Co gorsza dla ubezpieczeniowców, tuż przed przerwą prowadzenie giełdowców podwyższył Tomasz Nikodem, który wykorzystał podanie Szymona Bliźniaka.

Po przerwie na kolejną bramkę trzeba było poczekać zaledwie kilkadziesiąt sekund. Tym razem popisał się Zadrożny, który indywidualną akcją w stylu Diego Maradony w pamiętnym meczu z Belgią wymanewrował obronę COMPENSY i pokonał Piotra Sanikowskiego. Gdy trzy minuty później Piotr Dąbrowski strzałem głową zdobył piątą bramkę dla IRGiT TGE, niewiadomą były tylko rozmiary zwycięstwa giełdowców. Wysokie prowadzenie nieco rozluźniło fioletowych, czego nie omieszkał wykorzystać Arkadiusz Bagiński. Na odrabianie strat było już jednak zbyt późno, tym bardziej, że na liście strzelców po raz drugi zameldował się Dąbrowski. I chociaż w ostatnich minutach dwoma golami popisał się Karol Domżała, trzy punkty powędrowały na konto IRGiT TGE.

Zawodnik meczu: Piotr Dąbrowski [IRGiT TGE]
Niepozorny gracz giełdowców harował na całym boisku, wspierając zarówno defensywę, jak i siejąc spustoszenie pod bramką rywala. Dwukrotnie znalazł się tam, gdzie powinien i strzałami głową pokonał Piotra Sanikowskiego.