• Sezon: Zima 2016
  • Dzień: 01.03.2016, Wtorek
  • Godzina: 19:30

Mamy nowego lidera!

Nie najlepiej będą wspominać wtorkowy wieczór zawodnicy LEASEPLAN. Na boisku przy ul. Zbaraskiej ulegli bowiem SIKA 4:7 i stracili przodownictwo w tabeli.

Do spotkania gracze LEASEPLAN przystąpili w osłabieniu – zabrakło etatowego golkipera, Marcina Matujewicza. To zemściło się już w trzeciej minucie gry, kiedy prowadzenie SIKa dał Wojciech Walewski. Co prawda już siedem minut później LEASEPLAN prowadził 2:1 po trafieniach Jakuba Dymusa i Karola Sokalskiego, SIKA odpowiedziała szybko. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Matusik i dwukrotnie Walewski – LEASEPLAN stać było jeszcze tylko na gola Grzegorza Rozłuckiego i na przerwę SIKA schodziła z prowadzeniem 4:3.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowali się gracze SIKA. Co i rusz nękali golkipera LEASEPLAN, a w dodatku świetnie odcięli od gry lidera rywali, Grzegorza Rozłuckiego. Po przerwie jeszcze trzykrotnie zdołali rozszarpać defensywę LEASEPLANU, który odgryzł się jedynie celnym uderzeniem Rozłuckiego. Dzięki temu SIKA zapisała na swoim koncie czwarte zwycięstwo w tym sezonie i objęła prowadzenie w IV-ligowej tabeli.

Zawodnik meczu: Wojciech Walewski [SIKA]
Posiłki z Kielc okazały się nie do przecenienia. Walewski znacząco pomógł swojej drużynie w odniesieniu niezwykle ważnego zwycięstwa, zdobywając trzy bramki, do których dorzucił dwie asysty.