• Sezon: Wiosna 2017
  • Poziom: ELIT II Liga B
  • Dzień: 29.06.2017, Czwartek

Klimatyzatory gromią na koniec sezonu!

W spotkaniu ostatniej kolejki ELIT II Ligi B spotkały się zespoły okupujące miejsca w południowej części tabeli – QQA Interactive i VENTURE Industries. Zdecydowanie poważniej do meczu podeszli Ci drudzy, QQA ledwo skompletowało skład pozwalający im przystąpić do gry.

W pierwszych minutach akcja toczyła się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie osiągnęła widocznej przewagi. Przełom nastąpił w 8. minucie, kiedy to Marcin Rokita otworzył wynik spotkania. Już minutę później na 2:0 podwyższył Emil Dąbrowski wykorzystując piękne prostopadłe podanie Krzysztofa Polkowskiego. „Biało-Granatowi” mocno zaakcentowali również końcówkę pierwszej połowy dokładając w niej kolejne dwa trafienia autorstwa dobrze spisujących się Dąbrowskiego i Błońskiego. Szczególnie przy trafieniu Maćka drużyna Klimatyzatorów skonstruowała bardzo ładną akcję. Kilka dokładnych podań w szybkim tempie pozwoliło rozmontować defensywę QQA. W szeregach pomarańczowych wyróżniał się Łukasz Siewielec, ale niestety był osamotniony w swoich poczynaniach.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Venture. Karol Szustakiewicz i koledzy kontrolowali wydarzenia na boisku, a ekipa Informatyków nie zmuszała ich do nadmiernego wysiłku. Spory popłoch w defensywie Pomarańczowych siał Grzegorz Mandziuk, który wyjątkowo bluzę bramkarską zamienił na piłkarską i to za jego sprawą Venture w ostatniej minucie spotkania zaliczyło trafienie na 5:0, zamykając sezon okazałym zwycięstwem.

Zawodnik meczu: Maciej Błoński [VENTURE Industries]
Aktywny na całym boisku, zarówno w obronie jak i w ataku. Mało strat, grał z podniesioną głową i często od niego zaczynały się groźne akcje Venture. Swój występ okrasił ponadto bramką i dwiema asystami.