• Sezon: Wiosna 2018
  • Poziom: ELIT V Liga
  • Dzień: 08.05.2018, Wtorek

Cierpliwie, skrupulatnie, po zwycięstwo

Można powiedzieć, że ten mecz w wykonaniu QQA Interactive jest przykładem dla wielu zawodników i drużyn. Czarne koszule już w 1. minucie wyszły na prowadzenie, dzięki bardzo dobrze wymierzonemu strzałowi Łukasza Siwielca. Zaraz potem Jakub Kot zwinnie przemknął przez obronę Grupy DBK jeszcze obijając się z piłką o zawodników Niebieskich i podwyższył wynik. Ciężarówy jednak nie zrezygnowały z ataku i sami postanowili spróbować swoich sił w ofensywie. Dobre podanie Aleksandra Soszyńskiego do Przemysława Magnuszewskiego i już na tablicy widniał wynik 2:1. Czarne koszule nie pozostały dłużne i zaraz strzelili kolejne trzy gole, jednocześnie blokując się w obronie tak, żeby żaden zawodnik Niebieskich nie mógł się tam przebić.

W drugiej połowie na gole musieliśmy już trochę poczekać chociaż trzeba przyznać, że tym razem to Ciężarówy gościły częściej w polu karnym przeciwnika. Większość ich strzałów jednak kończyła pod nogami obrony lub w rękach Jakuba Wojtkielewicza. Jak też głosi słynne hasło niewykorzystane szanse się mszczą i tak też było w tym przypadku. Zaraz zaczęły padać kolejne bramki i chociaż piłka była wyjmowana po obu stornach boiska to wynik był już na tyle wysoki na korzyść Czarnych Koszul, że Ci mogli spokojnie pozwolić sobie na powolne rozgrywanie piłki. Najbardziej efektowną akcją w tej części spotkania była ta z ostatniej minuty, gdy piłkę od Jakuba Kota otrzymał Artur Łabanowski i skierował ją do siatki. Ta jednak odbiła się od słupka w taki sposób, iż przeleciała wzdłuż bramki i na aut.

- zawodnicy QQA Interactive zainponowali nam nie tylko skutecznością w ataku, lecz także świetną współpracą w obronie, co uchroniło ich przed wieloma sytuacjami Grupy DBK
- Niebiescy mimo iż większość ich strzałów nie kończyła w bramce dalej starali się wynieść z tego spotkania chociaż jeden punkt wielokrotnie kreując kolejne okazje

- błędy w obronie kosztowały Grupę DBK kilka bramek i nad tym aspektem muszą zdecydowanie jeszcze popracować

Zawodnik meczu: Artur Łabanowski [QQA Interactive]
Wyjątkowo aktywny w ataku, przez większość spotkania pewnie wykorzystywał podania od kolegów. równocześnie odpłacał im się równie dobrymi asystami.