• Sezon: Wiosna 2018
  • Poziom: ELIT II Liga
  • Dzień: 17.04.2018, Wtorek

Powrót po wygraną

ELIT II Liga ciekawa tak samo jak jej „starszy brat”? Coraz częściej osoby obserwujące ten poziom nie chcą uwierzyć, że to nie gra elita. Tak samo było w trakcie meczu WIELKA WOLA i Lionbridge.

W drużynie Pomarańczowych lwów debiutował nowy bramkarze, Krystian Kontek, i  to właśnie on w pierwszej części meczu pokazał się z najlepszej strony. Zarówno Marcin Woch i Michał Jaworski mieli sytuację sam na sam. Z dwóch metrów. Ale Krystian wykazał się fenomenalnym refleksem i cudownie wybronił oba strzały! A potem jego koledzy chcieli się odwdzięczyć za tak dobrą grę i trafili dwukrotnie! Najpierw Marcin Łyczkowski odebrał piłkę i trafił obok bramkarza, a potem Mateusz Jakubiec dołożył nogę przy rzucie rożnym. Ale… do przerwy był remis! Na trzy minuty przed końcem Zieloni w końcu zaczęli strzelać i Bartek Osiński oraz Michał Jaworski na przestrzeni minuty wyrównali stan rywalizacji.

Do 30. minuty zobaczyliśmy bardzo wyrównany mecz, toczący się głównie w środku pola. Sytuacji nie było aż tak dużo, a nawet jeżeli się pojawiały, to fenomenalnie bronili Kamil Sztejter i Krystian Kontek. Ale musiało dojść do przełamania i dość niespodziewanie zobaczyliśmy bramkę samobójczą. Mocny (ale mało groźny) strzał oddał Michał Jaworski, a Marcin Łyczkowski interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej siatki.  Dwie minuty później Michał trafił piętką (!) i na pięć minut przed końcem Lwy musiały rzucić się do ataku. Ostatecznie byli w stanie trafić tylko raz. Marcin zrehabilitował się za samobója w 40. minucie, ale na wyrównanie nie starczyło czasu i WIELKA WOLA po raz drugi sięga po komplet punktów.

- Krystian Kontek. Niesamowity występ, w którym to wybronił niemożliwe piłki
- Marcin Łyczkowski. Gdyby nie ten samobój… Nawet mimo niego, Marcin w ataku był postrachem rywali
- Sebastian Osiński. Świetnie dograł piłkę przy ostatniej bramce, a do tego miał kilka sytuacji pod bramką rywali
- Powrót! WIELKA WOLA przegrywała nawet 0:2. Ale pokazali wolę walki i wrócili po 3 punkty!

- Koncentracja. Lionbridge bardzo często prowadzą. Ale w jakiś dziwny sposób bardzo często nie potrafią tego prowadzenia utrzymać.

Zawodnik meczu: Michał Jaworski [WIELKA WOLA]
Nie sposób wybrać kogoś innego. To po jego strzale padł samobój, a na dodatek brał udział przy wszystkich golach swojej drużyny.