• Poziom: ELIT III Liga
  • Dzień: 13.06.2018, Środa

Zabójcza końcówka lidera

SIKA Poland, obecny lider tabeli ELIT III Ligi, zaskakująco długo musiała bronić się przed drużyną GE EDC.

Na początku wydawało się, że Budowlańcy jak zwykle szybko wyjaśnią przeciwnikom ich sytuację i podyktują swoje warunki spotkania: już w 2. minucie wynik otworzył Maciej Boguszewski, jednak potem nastąpiła całkowita stagnacja. Do końca połowy na tablicy utrzymywał się stan 1:0, co nie znaczy, że nie było ciekawie. Inżynierowie próbowali składać akcje ofensywne, głównie za sprawą Przemysława Tyczyńskiego i Norberta Barszcza, jednak Piotr Sztandur był w wybornej formie i bardzo ciężko było go pokonać. Niewiele lepsi od Biało-niebieskich okazywali się Żółci: zbyt wiele zmarnowanych „setek” przesądziło o tym, że przez blisko pół godziny grali z bardzo niebezpieczną, zaledwie jednobramkową przewagą.

Właśnie w 30. minucie Inżynierom udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą Przemysława Tyczyńskiego. Budowlańcy zaczęli tracić grunt pod nogami, jednak to zadziałało na nich bardzo motywująco. 3 minuty później Łukasz Chodowski chyba chciał oddalić piłkę od swojego pola karnego, jednak szczęśliwie trafiła ona pod nogi uciekającego Artura Prokopiuka a ten wygrał z bramkarzem Inżynierów w sytuacji 1 na 1. Żeby podkreślić swoją pozycję lidera na minutę przed końcem meczu strzelec i asystent ostatniej bramki zamienili się rolami: tym razem to Artur asystował Łukaszowi. Na deser ostatnią, czwartą bramkę na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu wsadził Rafał Charkiewicz.

- Świetna końcówka w wykonaniu SIKA Poland: wydawało się, że zemszczą się niewykorzystane okazje, jednak udało im się doprowadzić do całkiem wysokiego zwycięstwa.
- Mała ilość fauli: mimo napiętej atmosfery udało się utrzymać kulturalną grę

- Pół godziny bez bramki: gra zaczęła lekko nudzić, na szczęście zrekompensowała to ciekawa końcówka

Zawodnik meczu: Łukasz Chodowski [SIKA Poland]
Człowiek-broda bardzo dobrze się sprawdzał w ofensywie: asystował przy bramce na 2:1 i strzelił na 3:1. Jest stałym i wymaganym punktem drużyny.