(1:1)
  • Poziom: ELIT II Liga
  • Dzień: 26.09.2018, Środa

Pewne zwycięstwo, dużo nerwów

Zaskoczenia nie było - po bardzo pewnej wygranej w ELIT IV Lidze ekipa DELOITTE przyszła do ELIT II Ligi zrobić porządek. W drugiej kolejce przekonali się o tym gracze AUTO MOTO Team.

Na początku nie wyglądało to tak dobrze: w składzie Audytorów zabrakło nazwisk takich, jak Szymon Stefańczyk, Tomasz Wira czy Kuba Oracki. Czarni mieli problemy z komunikacją na boisku, choć są znani z zupełnie odmiennej gry. Takich kłopotów nie mieli za to Samochodziarze, którzy sukcesywnie pracowali nad kolejnymi sytuacjami. Tutaj nie było zaskoczeń kadrowych: jak zwykle swoją drużynę wyprowadził na prowadzenie Grzegorz Moczulski, który w 16 minucie przelobował bramkarza. 2 minuty później odpowiedział mu Gracjan Buller: jego uderzona z dystansu piłka odbiła się od ręki Artura Lenarcika i trafiła do sieci.

Druga część spotkania przebiegła w dużo bardziej nerwowej atmosferze, która udzieliła się zawodnikom obydwu drużyn. Minęły ledwie dwie minuty gry, a Grzegorz Moczulski dopisał do swojego konta drugiego gola i wyprowadził na prowadzenie swoją drużynę, tym razem pomógł mu Stanisław Makosz. Analogicznie do sytuacji z pierwszej połowy, znowu odpowiedział mu Gracjan Buller - tym razem po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Wtedy inicjatywę przejęli Audytorzy: do przechylenia szali na swoją stronę przyczynił się Maciej Wasiluk, który krótko rozegrał rzut wolny do Pawła Pitali, a ten wbił bramkę na 3:2. Wtedy atmosfera na boisku zrobiła się jeszcze bardziej nerwowa, ponieważ Pomarańczowi zbliżyli się niebezpiecznie blisko limitu fauli - każdy następny oznaczał rzut karny dla przeciwnika. To ewidentnie podcięło im skrzydła - nie zdołali już wyrównać wyniku, a na dwie minuty przed końcem meczu stracili jeszcze jedną bramkę.

- bardzo wyrównana pierwsza połowa: walka o każdy skrawek boiska, świetna gra bramkarzy - było na co popatrzeć!
- końcówka Audytorów: dali radę wyjść z dołka i nawet wygrać różnicą dwóch bramek

- duża ilość przewinień: szczególnie w drugiej połowie było ich zdecydowanie za dużo

Zawodnik meczu: Gracjan Buller [DELOITTE]
Gracjan pokazuje, że ELIT II Liga nie robi na nim większego wrażenia i tu również zawalczy o statuetkę Króla Strzelców i Najlepszego Asystenta.