• Poziom: ELIT I liga
  • Dzień: 16.12.2014, Wtorek
  • Godzina: 20:30

Dotrzymał słowa

Mimo iż ani OUTBOX, ani COMPENSA w ostatniej kolejce ELIT I Ligi nie walczyły właściwie o nic, to i tak potrafiły stworzyć wysokiej próby widowisko. Obronną ręką z rywalizacji dwóch weteranów rozgrywek spod logo ELIT SPORT wyszedł zespół Marcina Kiedrowicza, który pokonał swojego wtorkowego przeciwnika 9:3.

Spotkanie było atrakcyjne nie tylko ze względu na ilość goli, ale i ich urodę oraz tempo i dokładność w rozgrywanych akcjach. Mecz był szybki, emocjonujący i - mimo końcowego wyniku zacięty. Co ciekawe, lepiej rozpoczął się dla "Ubezpieczycieli". Już 100 sekund po pierwszym gwizdku premierowego w tym spotkaniu gola zdobył Marcin Malik. Marcin otrzymał znakomite podanie od Wojtka Korola i strzałem z "krzyżyka" skierował piłkę do siatki Łukasza Czerwińskiego. Stracony gol jednak tylko rozzłościł OUTBOX, który tego dnia przybył do Praskiej Areny Futbolu w niezwykle silnym składzie i liczył na wysokie zwycięstwo. Konrad Zajączkowski i spółka szybko wrzucili wyższy bieg i jeszcze przed przerwą zdobyli cztery gole - w końcówce "różnicę" zrobił najlepszy strzelec ekipy, Marcin Kiedrowicz. Ciekawostką jest fakt, iż przy trzech z czterech goli asystował... golkiper OUTBOX-u Łukasz Czerwiński! Łukasz po strzałach COMPENSY łapał piłkę w rękawice i wyprowadzał groźne kontry, trzy z nich zakończone golem. To się nazywa ciąg na bramkę!

W drugiej połowie COMPENSA starała się wynurzyć jeszcze na powierzchnię i zawalczyć o punkt, ale była jednak bezradna. W ataku OUTBOX-u szalał Jakub Oracki, a jego tańce z piłką wprawiały w zakłopotanie defensorów COMPENSY. Rozstrzelał się także Krzysztof Bielicz, który skompletował klasycznego hat-tricka. "Krzysztof, ma być hat-trick!" - krzyczeli do niego koledzy w przerwie. A napastnik OUTBOX-u śmiał się po meczu, że zwyczajnie... dotrzymał słowa.

W końcówce rozmiary porażki zmniejszył ambitny Łukasz Mądry, ale na wynik spotkania nie miało to większego wpływu - OUTBOX wygrał we wtorek 9:3 i kończy sezon jako czwarta drużyna ELIT I Ligi. COMPENSA spadła za to na ósmą lokatę. Plan minimum, czyli utrzymanie się na zapleczu ELIT Ekstraklasy, został jednak wykonany.