• Sezon: Wiosna 2016
  • Poziom: ELIT II liga
  • Dzień: 31.05.2016, Wtorek

MDG Invest goni czołówkę

MDG INVEST potwierdziło, iż aspiruje do gry w ekstraklasie i rozgromiło EUROVOLT 7:1!

Strzelanie zaczął w 5. minucie Patryk Gorgol wykańczając podanie Michała Grodzkiego. Stracona bramka zdekoncentrowała zawodników EUROVOLT, którzy zaczęli grać ostro i odgwizdano im w pierwszej połowie 4 faule. Inwestorzy mimo wszystko dobrze radzili sobie w trudnych warunkach i przy ostrej grze defensywy rywali. W 11. minucie  płaskie podanie z rożnego wykorzystał Michał Grodzki, kilka minut później trafił jeszcze Maciej Zaręba. Ozdobą spotkania była jednak akcja z 19. minuty. Wyróżniający się w zespole „czarno-czerwonych” Tomasz Czerwiński posłał dalekie podanie z głębi pola, sprytną główką popisał się zaś Mariusz Pełka, zdobywając honorową bramkę.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Dominację MDG INVEST przerywał momentami jedynie Czerwiński, który widząc brak ruchu kolegów z drużyny, kończył akcje strzałami z dystansu. Nie miał jednak szczęścia, a najbliżej sukcesu był w 24. minucie, kiedy to trafił w słupek. Tymczasem hat-tricka skompletował Maciej Zaręba, po jednym trafieniu dorzucili jeszcze Grodzki i Gorgol. Problemem EUROVOLTU był chyba brak motywacji do biegania i niewielka aktywność zawodników, co powodowało, że ich bramkarz rozkładał bezradnie ręce szukając partnera do zagrania piłki. To jest element, nad którym zawodnicy EUROVOLT muszą popracować, zwłaszcza iż w kolejnej kolejce zmierzą się z trzecią w tabeli drużyną.

Zawodnik meczu: Patryk Gorgol [MDG INVEST]
Może nie strzelił najwięcej bramek, jego błysk widać było jednak w każdej akcji MDG INVEST. Był wszechobecny w ofensywie, czym bezsprzecznie przysłużył się zwycięstwu.