• Godzina: 19:50

PKP PLK - LeasePlan 3:5 (1:1)

FINAŁ o miejsce I

Złoto dla LeasePlan

W wielkim finale ELIT IV Ligi zawodnicy LeasePlan odprawili z kwitkiem Kolejarzy z PKP PLK i unieśli w górę szampany!

Kończące zmagania w ELIT IV Lidze starcie obu drużyn zapowiadało się wyjątkowo smakowicie i nie tylko ze względu na stawkę związaną z tym spotkaniem. Zarówno beniaminkowie z PKP PLK , jak i LeasePlan to ekipy, o których wiemy, że w piłkę grać potrafią i to na wysokim poziomie. To potwierdziło się również i we wtorkowy wieczór. W pierwszych minutach żaden z zespołów nie starał się przede wszystkim nie stracić bramki, ale po zaledwie minucie zespół z ulicy Postępu miał już na koncie trzy przewinienia. Do jednego z nich doszło na linii pola karnego, ale strzał Pawła Pitali zatrzymał się na murze. Chwilę potem ten sam zawodnik spróbował swoich sił z nieco dalszej odległości, ale również bez skutku. W odpowiedzi w 5. minucie w pole karne PKP PLK wdarł się w swoim stylu Grzegorz Rozłucki, a Konrad Nafalski nie znalazł innego sposobu na zatrzymanie go niż faul.  Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem nie dał szans Maciejowi Pracelowi. Gracze LeasePlan chcieli pójść za ciosem i jak najszybciej podwyższyć prowadzenie - w 9. minucie groźne strzelał bardzo aktywny Rozłucki. Dużym problemem dla „Leasingowców” była jednak zbyt ostra gra - w 11. minucie mieli na koncie pięć fauli, a już 180 sekund później w wyniku przewinienia Jakuba Kornatowskiego Kolejarze otrzymali przedłużony rzut karny, który na gola zamienił Maciej Wasiluk. Po tym, jak oba zespoły straciły pierwsze bramki gra się nieco otworzyła, a widzowie byli świadkami większej liczby sytuacji podbramkowych. W 16. minucie groźny strzał Mirosława Kanclerza obronił Marcin Matujewicz, a sytuacji sam na sam nie wykorzystał w samej końcówce pierwszej połowy Rozłucki.

Po zmianie stron wyższy bieg wrzucili zawodnicy z ulicy Postępu. W 23. minucie pomylił się Kornatowski, ale już minutę później litości nie miał Rozłucki, trafiając z bliska po świetnym podaniu Jakuba Dymusa. Chwilę potem ręką poza polem karnym zagrał golkiper LeasePlan, w związku z czym gracze w pomarańczowych trykotach musieli przez dwie minuty radzić sobie w osłabieniu. I, paradoksalnie, wyszli na tym jak najlepiej. Strzał Tomasza Wesołowskiego za przewinienie Matujewicza nie przyniósł gola wyrównującego, a w odpowiedzi Kolejarze stracili w mgnieniu oka dwie bramki. Najpierw do własnej siatki piłkę wbił Pracel po ostrym dośrodkowaniu Dymusa z autu, a kilkadziesiąt sekund później skuteczną główką z bliska popisał się Rozłucki, kompletując tym samym hat-trick. Zawodnicy PKP PLK nie rzucili jednak ręcznika i w 31. minucie akcję Nafalskiego strzałem prosto do bramki wykończył Kanclerz, wlewając jeszcze odrobinę nadziei w serca kolegów. Ten wieczór należał jednak do LeasePlanu - w 36. minucie zdobyli piątą bramkę, a jej zdobywcą okazał się tym razem Piotr Wróbel. Również i w drugiej połowie „Leasingowcy” popełnili sześć fauli, ale trafienie Pawła Pitali z przedłużonego rzutu karnego na dwie minuty przed końcem nic już nie zmieniło w końcowym rozrachunku.

LeasePlan zwyciężył ostatecznie 5:3 i okazał się wiosennym mistrzem ELIT IV Ligi. Gratulujemy!

Zawodnik meczu: Grzegorz Rozłucki [LeasePlan]
Poprowadził swój zespół do zwycięstwa strzelając trzy gole i nie dając defensywie rywali ani chwili wytchnienia.