• Poziom: ELIT V liga
  • Dzień: 08.12.2016, Czwartek
  • Godzina: 19:35

Walka do samego końca

Do ostatniego meczu sezonu OMEGA PHARMA będą walczyć o każdy punkt, gdyż przy dobrym układzie mogą wskoczyć nawet na podium. Aasa Polska mają natomiast szansę na ucieczkę z 10. miejsca i też do samego końca nie zamierzają złożyć broni.

Pierwsze kilka minut spotkania to kompletna dominacja Farmaceutów i... bramka dla rywali! Niebiescy choć byli głęboko zepchnięci do defensywy to potrafili wyprowadzić jedną dobrą kontrę, którą Paweł Pabiniak wykończył bez najmniejszego problemu! Po 5 sekundach na tablicy świetlnej było jednak 1:1! Alan Kwaśniewski uderzeniem z połowy po wznowieniu wyrównał wynik spotkania i rozpoczął szarżę swojej drużyny, która w kolejnej sytuacji podbramkowej znów przyniosła gola! Strzelcem znów niezawodny Alan, lecz tym razem wybornie podawał mu Krzysztof Wilkowski. Kolejna akcja, kolejne trafienie! Bramka rywali wywołała nieco sportowej złości u Farmaceutów, gdyż teraz to Karol Zdunek dwukrotnie w krótkim odstępie pokonał Michała Duro.

Po stracie czterech szybkich trafień Aasa w końcu się otrząsnęła, choć przy trafieniu Pawła Kranza o bramce zadecydowało szczęście, a dokładniej rykoszet. Alan Kwaśniewski natomiast po tym golu udowodnił, że lubi natychmiastowo odpowiadać, bo potrzebował tylko 10 minut by ustrzelić hat-trick. Przed przerwą dołożył jeszcze asystę i mogliśmy być pewni, że na tym niepoprzestanie.

Druga część rywalizacji rozpoczęła się całkiem nieźle dla Aasa. Chociaż Niebiescy byli bardzo blisko straty głupiej bramki (po błędzie obrony Karol Zdunek skiksował), to w ofensywie pokazali, że potrafią być zabójczo skuteczni. Trzecia groźna akcja zakończyła się trzecią bramką, gdy po ładnym, długim podaniu Michał Duro nie dał szans Czarkowi Sowińskiemu. Do końca spotkania trafiali jednak faworyci i to znów serią w liczbie cztery. Strzelanie (znów) rozpoczął Karol Dunek (kolejna asysta Alana), następnie Alan Kwaśniewski dołożył dwa trafienia i po golu Mateusza Mateusiaka liczba goli dla Farmaceutów stanęła na 10.

Zawodnik meczu: Alan Kwaśniewski [OMEGA PHARMA]
Gdy zespół przegrywa, choć dominował, to wszystko może się wydarzyć. Pozwolił więc, by jego ekipa przegrywała niecałe 5 sekund! Pewny w ataku i rozegraniu. Nie do zatrzymania!