• Poziom: ELIT II Liga
  • Dzień: 26.09.2018, Środa

Deklasacja elektryków

Nowy szczebel rozgrywkowy, nowe twarze - zarówno ekipa PGE S.A. jak i WEDEL stawiły się przy Międzyparkowej 4 z mocno przebudowanymi składami - na razie na dobre wyszło to Czekoladkom.

Mecz nie zapowiadał się jednak dla nich tak dobrze: co prawda na początku prowadzili 2:1 po 3 bardzo szybkich bramkach, jednak potem szybko utracili prowadzenie. Na 6 minut przed końcem Paweł Stępień wyrównał wynik wykorzystując sytuację sam na sam, a niespełna 60 sekund później powtórzył swój wyczyn i wyprowadził Energetyków z Mysiej na prowadzenie. To dało do myślenia Cukiernikom, którzy wrzucili wyższy bieg i wykorzystali efekt synergii współpracy starej gwardii Czarnych koszul (trio Dariusz Nowak - Artur Zdun – Jarek Szewczenko) i młodych wilków (obiecujących Dominika Rygla i Macieja Jakubowskiego). Najpierw wyrównał Darek, a golem do szatni pierwszą część gry zakończył Maciej.

Ostatnia część spotkania to zdecydowanie dominacja Czekoladek. Prawdziwą goelladę rozpoczął w 26 minucie Artur Zdun, zawtórowało mu wielu kolegów, którzy łącznie zapakowali jeszcze 6 bramek. Ciężko określić takie zjawisko inaczej, niż deklasacją. Honor elektryków próbował ratować Jacek Bogucki - przez ostatnie 120 sekund zmniejszył stratę o 2 bramki, jednak to absolutnie nie zagroziło prowadzeniu Cukierników. Remont (a raczej kompletna przebudowa) składu Elektryków ewidentnie na razie nie wychodzi im na dobre. Widać, że drużynie najbardziej brakuje zgrania, jednak być może drzemie w niej potencjał - czas pokaże, czy Czerwoni będą w stanie go wykorzystać w dalszej części sezonu.

- bardzo wyrównana pierwsza połowa: walka praktycznie gol za gol, zakończyła się wyrównanym wynikiem
- czekoladki w formie: Cukiernicy wykorzystują umiejętności nowych graczy, jednak oni również potrzebują jeszcze trochę czasu na kompletne zgranie z resztą drużyny

- druga połowa meczu: Elektrycy kompletnie oddali inicjatywę, przez co muszą pogodzić się z dwucyfrówką

Zawodnik meczu: Dariusz Nowak [WEDEL]
Z trzema bramkami i dwoma asystami może stanowić wzór do naśladowania dla nowych zawodników.