• Sezon: Zima 2017
  • Dzień: 25.01.2017, Środa
  • Godzina: 19:50

Starcie na remis

Obie drużyny w I kolejce rozegrały bardzo zacięte spotkania. Ekipa Lionbridge „jak zwykle” strzeliła pięć goli, ale rywale trafili sześciokrotnie. Natomiast QQA Interactive wygrało 4:3. Tak bliskie wyniki pozwalały myśleć, że starcie Oranje z Oranje będzie również wyrównane i tak rzeczywiście było.

W pierwszej połowie inicjatywa należała raczej do zespołu z Jutrzenki. Jednak na przeszkodzie w strzeleniu większej liczby goli stawała im bardzo dobra dyspozycja Jakuba Wojtkielewicza, brak szczęścia, brak skuteczności, a także nienajlepsza dyspozycja Jacka Tatara. Spóźniony na pojedynek Kamil Sulisz był bliski otwarcia wyniku. Niemal od razu po wbiegnięciu na boisko mocno uderzył w słupek. Z kolei wśród zawodników w czarnych spodenkach trudno było szukać słabego punktu, każdy prezentował przyzwoity poziom. Dobre zawody rozgrywał Artur Kawik, który jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, przymierzając w okienko bramki Grzegorza Szynala. Lionbridge odpowiedziało trafieniami Kamila Prokurata i Dominika Rajcy. Dominikowi asystował Jacek Tatar po świetnym wyjściu z kontrą. Rezultat do przerwy ustalił Michał Szymanek po podaniu Aksera Osaka.

W drugiej odsłonie meczu przewaga również należała do Pomarańczowo-białych. Jednak rywale byli dużo skuteczniejsi. Po raz drugi potwierdził to Artur Kawik w 27. minucie. Golkiper QQA Interactive Jakub Wojtkielewicz choć rozgrywał bardzo dobry mecz, to nie ustrzegł się błędów. Takim było wyplucie przed siebie piłki po strzale z dystansu jednego z graczy oponentów. Na taki rozwój sytuacji czekał pod bramką Dominik Rajca, który z dobitki doprowadził do kolejnego remisu. W następnych minutach spotkanie się wyrównało, oba zespoły stworzyły bardziej zwarte niż wcześniej szyki obronne. Trzy minuty przed końcem potyczki Lionbridge pechowo straciło bramkę. Artur Kawik dośrodkował na prawą stronę do Przemka Zielińskiego. Podanie powinien przeciąć zagraniem głową Kamil Prokurat, jednak w momencie wyskoku złapał go skurcz i skuteczna interwencja nie była możliwa. Przemek z pełną złością uderzył w dalszy róg i tym samym dał trzecie już prowadzenie swojej drużynie. W 39. minucie swojego gola odnotował także Kamil Sulisz. Dogrywał Dominik Rajca, a Kamil mocnym strzałem ze środka od słupka zbliżył całą swą ekipę do ponownego zdobycia pięciu bramek. Jednak w ostatniej sekundzie spotkania nie wykorzystał piłki meczowej w postaci sytuacji sam na sam. Kapitalnie obronił Jakub Wojtkielewicz!

Zawodnik meczu: Jakub Wojtkielewicz [QQA Interactive]
Chociaż nie ustrzegł się błędów, to rozgrywał znakomity mecz. Przez całe spotkanie dawał nadzieję na pozytywne dla jego drużyny rozstrzygnięcie. W ostatniej akcji spotkania popisał się kapitalną interwencją, która uchroniła QQA przed porażką.