• Poziom: ELIT I liga
  • Dzień: 06.05.2014, Wtorek
  • Godzina: 22:00

Rutyniarze na remis

Mnóstwo emocji, pięknych goli i zwrotów akcji - we wtorek COMPENSA zremisowała z ekipą RUVILLE 6:6, a mecz stał na poziomie, który zadowoliłby największych koneserów futbolu. Jego losy były sprawą otwartą do ostatniej sekundy.

Zarówno COMPENSA jak i RUVILLE to ekipy doświadczone i mocne - siłą tej pierwszej jest ogromny potencjał i talent, drugiej - liczny i wyrównany skład oraz zespołowa gra. Obie drużyny nie raz udowadniały już swoją wartość - we wtorek przyszło im rywalizować w bezpośrednim pojedynku.

Mimo późnej pory rozgrywania spotkania, mecz od początku toczył się w szybkim tempie.  Zarówno "ubezpieczyciele" jak i "pszczółki" od razu wrzuciły szósty bieg. Lepiej zaczęli ci drudzy - już w drugiej minucie gola zdobył niezawodny Dominik Rajca.  Kolejnego gola także strzelił RUVILLE - niestety do swojej bramki... Przed przerwą oba zespoły zadały sobie po jednym ciosie - najpierw w 11. minucie przepiękne podanie od Artura Lenarcika na gola z główki zamienił Patryk Karczmarek, a cztery minuty później stan rywalizacji strzałem lewą nogą wyrównał Bartosz Okrasa. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis dwa do dwóch.

Druga połowa to bezceremonialna wymiana cios za cios, bez piłkarskich szachów i przyglądania się temu, co zrobi przeciwnik. Jeśli COMPENSA wychodziła na prowadzenie, zaraz wyrównywał RUVILLE. I na odwrót.

W końcówce błysnęły indywidualności - w barwach COMPENSY jako lider zaprezentował się Bartosz Okrasa, z kolei wśród "pszczółek" inicjatywę przejął Dominik Rajca. W sumie obaj strzelili w tym spotkaniu sześć goli, dzieląc się po równo. To oni byli bohaterami samej ostatnich sekund. Bartek, ładnym golem, dał w 38. minucie prowadzenie COMPENSIE 6:5. Ale Dominik nie pozostał mu dłużny - wyrównał jeszcze w tej samej minucie.

Wynik był sprawą otwartą - w ostatnich sekundach oba zespoły postawiły na atak i - co ciekawe - obie były bliskie zwycięstwa. COMPENSA wbiła nawet piłkę do siatki - po wyrzucie z autu nikt nie musnął jednak futbolówki i sędzia gola nie zaliczył. Remis jest jednak rezultatem sprawiedliwym - po takim meczu oba zespoły zasłużyły na punkty!