• Poziom: ELIT Siódemki III liga
  • Dzień: 22.01.2015, Czwartek
  • Godzina: 21:00

IRGiT TGE na plusie

Fioletowi specjaliści od giełdy nie próżnowali przez zimę, szykowali formę i jak przyniosło to skutek! Mieli zabójczy początek, już po 120 sekundach prowadzili 2:0. Najpierw Sylwester Biało świetnie dograł do Łukasza Skwarko, a po chwili asystent zamienił się w kata. Riposta nastąpiła szybko, bo już po chwili akcję z lewej strony dobrym strzałem zakończył Radosław Wólkiewicz. Zawodnicy IRGiT TGE jakby nic sobie z tego nie zrobili i dalej grali swoje. W 6. minucie było już 3:1, ale cóż to była za akcja! Odbiór Skwarko, który wyrzucił piłkę na lewą stronę, a tam czekał Tomasz Wieczorek, ten podniósł głowę i dorzucił piłkę, niczym Robert Pires, wprost na głowę swojego imiennika – Tomasza Nikodema, a ten bez większych problemów skończył tę akcję. Mecz rozkręcał się, a akcje obu teamów wyglądały coraz bardziej imponująco. W końcówce pierwszej odsłony do siatki trafił po raz pierwszy Leon Povey, a drugą bramkę dołożył Skwarko, natomiast Adrian Nowak po ładnej klepce z Rafałem Brykiem zniwelował przewagę Fioletowych.

Głównym argumentem reprezentacji IRGiT TGE są akcje uskrzydlające, szybcy zawodnicy swoimi rajdami rozbijali defensywę zawodników pod banderą ACER'a. Gladiatorzy ściśle związani z przemysłem komputerowym mieli problem z rozprowadzaniem akcji, gra w środku pola nie zbyt się kleiła. Fioletowa fala w drugiej połowie nie zamierzała zaprzestać w swoich poczynaniach. Leon Povey zachwycał swoimi akcjami i już w 30. minucie skompletował hat-tricka, ale ta bestia dalej była nienasycona. Leon wraz z Łukaszem Skwarko zaczęli się prześcigać w ilości strzelonych goli, w tym spotkaniu skończyło się na przyjacielskim remisie, każdy z tych panów do sieci trafił czterokrotnie. W drugiej połowie dla Komputerowców strzelali Bryk i Sałasiński, więc mecz zakończył się wynikiem 4:10.

Jeżeli dżentelmeni z IRGiT TGE nie spadną z poziomu na który wskoczyli tym meczem, to mogą spokojnie powalczyć nawet o mistrzostwo. ACER team natomiast musi odnaleźć spokój, aby nie zatonąć w odmętach dolnej części tabeli.