• Poziom: ELIT IV liga
  • Dzień: 26.01.2016, Wtorek
  • Godzina: 19:30

SIKA nadal liderem

Nie udało się GRUPIE ZPR MEDIA dopisać do swojego konta kolejnych trzech punktów. Po dobrej inauguracji mediowcy musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając ekipie SIKA 1:5.

Faworytem spotkania byli chemicy, którzy w poprzedniej kolejce roznieśli OMEGA PHARMĘ 9:1. Przewidywany scenariusz szybko zaczął nabierać realnych kształtów – już w 3. minucie sposób na Wojciecha Peplińskiego znalazł Wojciech Walewski i dał swojej ekipie prowadzenie. SIKA poszła za ciosem i mimo groźnych kontrataków ze strony rywala, wkrótce powiększyła przewagę. W polu karnym nieprzepisowym zagraniem ratował się golkiper GRUPY ZPR MEDIA i sędzia nie miał wątpliwości – podyktował rzut karny. Ten na bramkę zamienił Walewski i na przerwę SIKA schodziła z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron w obrazie gry niewiele się zmieniło. SIKA prowadziła grę, a mediowcy starali się znaleźć sposób na rozbicie szyków defensywnych rywala przez szybkie kontry. Chemicy byli jednak bezlitośni i na sześć minut przed końcem hat-tricka skompletował Walewski. Co prawda minutę później pierwszego gola dla GRUPY ZPR MEDIA strzelił Kamil Łuniewski, ale radość trwała tylko chwilę. Chociaż mediowcy mieli sporo szans, nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego tego dnia Piotra Sztandura. SIKA dopełniła dzieła zniszczenia w ostatnich minutach, a na liście strzelców znalazł się, a jakże, ponownie Walewski. W ostatnich sekundach na nietypowe zagranie zdecydował się Sztandur, który przechwycił piłkę i wrzucił ją do bramki rywala. Sędzia nie zamierzał się zastanawiać i gwizdkiem potwierdzającym prawidłowość zdobytego gola przypieczętował zwycięstwo SIKI.

Zawodnik meczu: Piotr Sztandur [SIKA]
Golkiper chemików był tego dnia klasą sam dla siebie. Pokazał, na co go stać, wielokrotnie ratując swój zespół od straty bramki. Co więcej, nieszablonowym ruchem sam wpisał się na listę strzelców.