• Dzień: 20.06.2017, Wtorek

SUPERPARKIET 2:6 (1:2) MILLENNIUM Leasing

PÓŁFINAŁ o miejsca I-IV

Leasingowcy dzięki piłkarskiej mądrości zagrają o złoto!

Patrząc na przebieg fazy zasadniczej sezonu WIOSNA 2017 eksperci raczej zgodnie typowali, że w półfinałowym starciu pomiędzy SUPERPARKIETem i MILLENNIUM Leasing zwycięzcami będą Ci pierwsi. Dokładając do tego fakt braku kontuzjowanego Pawła Żbikowskiego mecz o 3. miejsce w przyszłym tygodniu dla „Biało-Czerwonych” „gotowy”. A jednak nie...

Pojedynek rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Parkieciarze wyszli na prowadzenie w 4. minucie, kiedy to Marcin Zalewski dobił strzał kolegi. Ich główne założenie taktyczne w defensywie, czyli podwajanie krycia i branie w kleszcze Mateusza Sieciechowicza zdawało egzamin. Lewonożny gracz był niemal wyłączony z gry. Wszystko dla Seledynowych układało się dobrze, to oni prowadzili grę. Nieszczęścia dla nich zaczęły się dziać w 16. minucie. Wtedy to, z rzutu wolnego trafił Tomasz Jaczyński. Z kolei już dwie minuty później Mateusz Sieciechowicz znalazł kilka metrów wolnej przestrzeni i strzałem z prawej nogi (!) w okienko pokonał Grzegorza Silickiego.

Niezwykle ważne dla losów spotkania były minuty 24. i 25. W pierwszej z nich gracze SUPERPARKIETu – Krzysztof Morawski oraz Karol Kopeć nie wykorzystali swoich dogodnych na zdobycie bramki szans. Kilkadziesiąt sekund później Kamil Gregorczyk wykorzystał podanie od Tomasza Jaczyńskiego i szczęśliwym, nieczystym uderzeniem z lewej nogi podwyższył prowadzenie Leasingowców na 3:1. Przez całą drugą połowę Parkieciarze bardzo często faulowali, a ich ostateczna liczba wyniosła aż osiem. Przewinienia te, przyniosły aż trzy rzuty karne, z których dwa wykorzystał Tomasz Sieciechowicz, a przy próbie Adriana Wieteski (przy rozstrzygniętym już wyniku) lepszy był Grzegorz Silicki. Zanim arbiter wskazywał na „wapno”, „Biało-Czerwoni” przeprowadzili superszybką kontrę, która zaowocowała bramką. A skoro superszybka akcja, to udział w niej musiał brać Mateusz Sieciechowicz, który asystował Tomaszowi Jaczyńskiemu. Pojedynek zakończył bramką Łukasz Mądry.

MILLENNIUM Leasing w kolejnym tygodniu zagra w wielkim finale z VITA SPORT, a SUPERPARKIET w pojedynku o „brąz” zmierzy się z PANDORĄ. Dla tych pierwszych należą się ogromne brawa za półfinał przede wszystkim za cierpliwość w grze, a także za wykorzystanie niemal do granic możliwości swoich szans na gole.

Zawodnik meczu: Tomasz Jaczyński [MILLENNIUM Leasing]
To on dyrygował defensywą zespołu, której założono hokejowy zamek po zmianie bramkarza u rywali na lotnego w drugiej połowie. Przeciwnicy odbijali się od szczelnych zasieków obronnych, jak od najbardziej wytrzymałego muru. Do tego Tomasz dołożył dwie piekielne ważne bramki i asystę.