• Poziom: ELIT II liga
  • Dzień: 05.10.2016, Środa
  • Godzina: 21:50

WIKTOR - buszyjący w polu karnym rywali!

Już tydzień temu reprezetnacja WIKTOR pokazała, iż będzie to kandydat do rywalizacji o najwyższe cele. Zgrany, wybiegany, niesamowicie groźny pod bramką rywala zespół w II kolejce czekał na weryfikację formy przez mistrza ELIT III ligi sezonu Wiosna 2016 - drużynę SIKA Poland. Szybko okazało się jednak, że oba zespoły różni minimum jeden poziom zaawansowania. WIKTOR i spółka znów pokazał klasę i momentami miażdzącą przewagą zwyciężył 12:3 Jak tak dalej pójdzie może się okazać, że wszystkie zspoły w ELIT II lidze są o klasę słabsze od Błękitnych Koszul.

Już w 2 minucie WIKTOR był blisko objęcia prowadzenia - Adam Białapko świetnie przymierzył z wolnego, trafił jednak tylko w poprzeczkę. Co się odwlecze to nie uciecze, a strzelający po chwili zaliczył asystę przy golu Damiana Kozickiego. Piękna zespołowa akcja, piłka jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi. Drugie zgoła odmienne - lider klasyfikacji strzelców Oleg Lewicki dostał piłkę na skrzydle, wymanewrował dwóch rywali i bez kłopotu wykończył akcję. Po stronie Budowlańców lewą stroną próbował szarpać Łukasz Chodowski, jednak błyskotliwie interweniował Daniel Kowalski. Gdy kolejne trafienia dołożył duet Lewicki - Kozicki oraz na dokładkę Sebastian Kordyś, było już pewne, że Złoto Krwiści grać będą już tylko dla przyjemności / zdrowia / zbierania doświadczenia. Podwójny strzał i efektowny gol Karola Bujalskiego na 1:5 tuż przed przerwą dał temu wyraz.

Po zmianie stron rozruszał się na dobre duet Bujalski - Chodowski i po trafieniu na 2:5 w 24 min, w powietrzu zaczęło pachnieć remisem. Lekkie zagubienie WIKTORów ostatecznie trwało niemal 10 minut, lecz SIKA nie była w stanie w tym okresie ponownie pokonać Daniela Kowalskiego. Najbliżej był "człowiek Broda", trafił jednak w poprzeczkę. Taki rozwój wydarzeń sportowo rozzłościł Błękitnych. Adam Białapko ponownie zagrywał piłki jak profesor, co w konsekwencji przyniosło jego drużynie aż siedem goli. Przeciwników stać było jeszcze na trzeci skalp Karola Bujalskiego (hat-trick!), ale to WIKTOR zasłużenie kompletuje kolejne 3 punkty i odskakuje stawce z bilansem bramkowym aż +15 po 2 kolejkach!

Zawodnik meczu: Adam Białapko [WIKTOR]
Pan profesor. Andrea Pirlo na chwilę zostawił MLS, wskoczył w prywatny odrzutowiec, przeleciał Wielką Wodę w międzyczasie wciskając na klatę koszulkę z numerem 7. W ELIT II lidze przycmił wszystkich, nie dając szans rywalom...tylko ten przestrzlony rzut wolny. Gdyby trafił mielibyśmy starego (młodego) Włocha.